Першокурснику
Шановні першокурсники!
Прийміть найщиріші вітання з високим Почесним званням - Студент Центральноукраїнського національного технічного університету!
Бути студентом не так просто, як здається. Особливо в перші дні й навіть тижні навчання, коли все навколо вас незнайоме, незвичне. Ви адаптуєтесь до нових життєвих обставин. Цей стан звикання до нового дуже скоро мине.
Наші поради:
Як користатися бібліотекою?
На початку ознайомтеся з "Правилами користування бібліотекою". Пам'ятайте, що бібліотечними книгами користуються декілька поколінь студентів!
Як отримати підручники?
Щоб стати користувачем бібліотеки ЦНТУ, потрібно зареєструватися. Для початку, ознайомтеся з Графіком реєстрації до бібліотеки та видачі навчальної літератури, який ви можете знайти на головній сторінці сайту, соціальниі мережі Facebook або дошки оголошень. Приходьте згідно з розкладом усією групою у призначений час. Візьміть з собою рюкзак чи сумку для книг - підручників може бути багато! Ручки для заповнення читацьких формулярів та залікову книжку або паспорт.
До Ваших послуг три абонементи (де зможете отримати необхідну літературу для тривалого користування) - 2 абонементи навчальної літератури та абонемент художньої літератури, а також 3 спеціалізованих читальних зали: технічної, економічної літератури та періодичних видань. Детальнішу структуру бібліотеки можете переглянути на нашому сайті у розділі Структура.
Як отримати інформацію про наявність у бібліотеці підручника, книги, журналу?
Інформація про книги, що наявні у бібліотеці, можна отримати з каталогів - абеткового, систематичного або електронного, що знаходяться в читальному залі. Для економії часу варто уважно заповнювати замовлення на літературу: переписати усі шифри (вони розташовані у лівому верхньому кутку каталожної картки), розбірливо написати автора (ів) та правильну назву книги, місце і рік видання. Якщо виникнуть питання - чи щодо пошуку книг, або заповнення замовлення тощо - не соромтеся звертатися до бібліотекарів, вони допоможуть підібрати літературу за будь-якою темою.
Для реєстрації до бібліотеки необхідно подати:
студентам - студентський квиток або індивідуальний навчальний план студента (залікову книжку);
аспірантам - аспірантське посвідчення;
викладачам та співробітникам університету – посвідчення подовжене в поточному році.
Навчальна література видається на абонементі на семестр або період вивчення певної дисципліни в кількості, що відповідає навчальним планам і програмам. Наукові та особливо цінні видання, енциклопедії, словники, довідники, періодичні видання, видання на електронних носіях знаходяться в читальних залах і додому не видаються.
Неопубліковані матеріали ( дисертації, автореферати дисертацій, звіти НДР та ін.) видаються для роботи в приміщенні абоненемнту з обов'язковим заповненням книжкового формуляру під документ.
Рідкісні та цінні видання, альбоми, поодинокі примірники, атласи, енциклопедії, інші довідкові видання, література підвищеного попиту, видання на електронних носіях видаються на два тижні. Бібліотекар має право подовжити термін користування літературою на прохання користувача, якщо на неї нема попиту з боку інших користувачів
Читачі мають дбайливо ставитися до книжок та інших творів друку: повертати у встановлені терміни. Літературу, одержану на абонементах, читачі повинні повернути частково під час зимової сесії, решту до 5 липня, кожного учбового року. Виключення становлять рідкісні, наукові видання, які видаються на строк до 2-х тижнів.
На час літніх канікул студенти зобов’язані повернути до бібліотеки навчальну літературу та інші отримані матеріали. Студентам, які мають заборгованість на початок нового навчального року, підручники не видаються, такі студенти вважаються боржниками.
На початок кожного подальшого учбового року проводиться перереєстрація книг, залишених з торішнього навчального року. Читачі, які не перереєструвались, вважаються боржниками .
Студенти не повинні виносити із приміщення бібліотеки літературу, якщо вона не записана в одному з облікових документів; не робити в ній ніяких поміток, не виривати і не загинати сторінки; не виймати картки з каталогів та картотек; не порушувати розстановку фондів із відкритим доступом.
Користувачі повинні додержуватись тиші в читальних залах та інших приміщеннях.
На початку кожного семестру, згідно графіку, видаються типові комплекти підручників. При одержанні літератури ретельно перевірте її стан. Якщо ви отримали книгу з дефектом, повідомте бібліотекаря, який зобов’язаний зробити службові позначки і пред’явіть книгу для обміну на рівноцінну. Розірвані книги читачі повинні ремонтувати самі. Якщо ж ви книгу загубили, або понівечили, ви повинні замінити її відповідними книгами (методичні рекомендаціі підлягають копіюванню), або заплатити грошову компенсацію в залежності від цінності книги або методичних вказівок. Відповідальність за зіпсовану літературу несе читач, який користувався нею останнім.
Читачі, що завдали бібліотечному фонду збитків, несуть матеріальну, адміністративну відповідальність згідно із законодавством України. При втраті або пошкодженні документів із фонду бібліотеки, читач повинен замінити його аналогічним документом або визнаним рівноцінним.
Додаткову літературу, рекомендовану викладачами, можна отримати на абонементі №1 після закінчення видачі комплектів за графіком. Для цього читач повинен пред’явити свій студентський квиток, або залікову книжку. Якщо потрібних книг немає на абонементах, можна користуватися читальними залами, залишивши на цей час свою залікову книжку або паспорт у бібліотекаря. При поверненні книг, бібліотекар вертає читачу паспорт або залікову. Виносити книги з читальних залів забороняється.
Викладачі, які працюють в університеті за сумісництвом, а також користувачі з інших організацій та установ, користуються матеріалами бібліотеки лише в читальному залі при наявності паспорта.
Книги, знайдені в аудиторіях, гуртожитках, здавати на картотеку знахідок, яка знаходиться на абонементі технічної літератури.
Якщо з будь-якої причини студента відраховано з ВНЗ, він повинен відразу розрахуватися з бібліотекою. Строків давності боргу не існує. Читачі, що закінчили університет або звільнились з роботи, повинні до отримання диплому чи трудової книжки, повністю розрахуватись з бібліотекою і підписати обхідний лист на всіх зазначених пунктах видачі.
Користувачі, які не розрахувались із бібліотекою після закінчення навчання або заподіяли шкоду бібліотечному фонду чи майну, несуть відповідальність згідно з законодавством України. Користувач, який порушує правила користування бібліотекою ( самовільне винесення видань з читальної зали, порушення термінів користування, самовільне використання комп’ютерів бібліотеки не з навчальною метою, порушення інших правил ), позбавляється права користування всіма пунктами строком від 1-го до 3-х місяців.
Порушуючи правила читача ви позбавляєте можливості інших студентів користуватися бібліотечним фондом.
Якщо Ви хочете розумно і корисно провести час – приходьте до нас.
Якщо Ви вчитесь – за підручниками та книжками, якщо бажаєте погортати енциклопедії, журнали чи газети, приходьте до нас.
Якщо Ви вирішили більше дізнатись про історію країни чи Вас зацікавили твори сучасної літератури – приходьте до нас.
В нашій бібліотеці Вас поважають, про Вас турбуються, завжди готові прийти Вам на допомогу!