Бази даних


До уваги вчених ЗВО, наукових установ, аспірантів, студентів, а також бажаючих використовувати електронні бази даних 

Пропонуємо вам скористатись тестовим доступом до мультидисциплінарної бази даних EBSCO у локальній мережі нашого університету. База включає понад 2000 назв журналів, більшість з яких є реферованими в галузях бізнесу, економіки, історії, STEM (науки, техніки, медицини) та права.

Пряме посилання на бази даних EBSCO https://search.ebscohost.com


Центральноукраїнський Національний технічний університет отримав доступ до ScienceDirect eBooks, провідної колекції наукових електронних книг від Elsevier.

За передплатою Міністерства, ScienceDirect дає змогу українським викладачам, дослідникам та студентам отримати нові знання із понад 35 000 міждисциплінарних книг, що містять досвід 47 000 авторів, від нашої першої книги, опублікованої в 1896 році, та до найновіших назв.

Elsevier проводить віртуальні тренінги - в режимі реального часу з доступом до записів - щоб допомогти вам навчитися інтегрувати ScienceDirect у свій робочий дослідницький процес та з широкого кола інших тем.

Ви можете дізнатись більше про заходи, розроблені спеціально для України, включно з тренінгами, семінарами та конференціями, з розділу порталу Online Training Hub for Central and Eastern Europe.


Scopus – найбільша у світі реферативна база даних і наукометрична платформа, яка була створена в 2004 р. видавничою корпорацією Elsevier.

Scopus – це реферативна та наукометрична база рецензованої літератури та перевірених вебджерел. Пошукова система використовує програмні засоби для відстеження, аналізу та візуалізації досліджень. База даних SCOPUS індексує близько 22000 назв різних видань (серед яких 55 українських) від більш ніж 5000 видавництв. SCOPUS надає своїм користувачам можливість отримати результати тематичного пошуку з однієї платформи зі зручним інтерфейсом, відслідкувати свій рейтинг в SCOPUS (цитування власних публікацій; індекс Гірша) та інше.  

Викладачі ж та студенти ЦНТУ, зможуть це зробити безпосередньо з будь-якого персонального комп’ютера, який підключений до локальної мережі університету, або, використовуючи Wi-Fi зони ВНЗ (для смартфонів, планшетів, ноутбуків тощо) або надіслати запит на віддалений доступ адміністратору бібліотеки, в якому вказати: П.І.Б. та електронну адресу library@kntu.kr.ua

Інформацію по користуванню пошуковими сервісами Scopus, також можна переглянути у відеоінструкціях: "Учбові інструкці Scopus"


Прагнучи надати підтримку науковій спільноті України в умовах повномасштабної війни, яку розв’язала РФ, видавництва наукової літератури відкрили українським вченим безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів в межах проєкту Research4Life.

Доступ до електронних колекцій книг та журналів відкрили, зокрема, такі великі видавничі компанії як Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing та ін.

З 2002 року Research4Life надає дослідникам понад 11 500 установ у понад 125 країнах безкоштовний або недорогий онлайн-доступ до 203 000 провідних журналів і книг у сферах охорони здоров’я, сільського господарства, навколишнього середовища, прикладних наук та правова інформація.

Платформа складається з 5 колекцій літератури:

Дослідження для здоров’я (Hinari) https://portal.research4life.org/

Дослідження в сільському господарстві (AGORA) https://agora.research4life.org/

Дослідження в навколишньому середовищі (OARE) https://portal.research4life.org/

Дослідження для розвитку та інновацій (ARDI) https://ardi.research4life.org/

Дослідження для глобальної справедливості (GOALI) https://portal.research4life.org/

Після реєстрації Центральноукраїнського національного технічного університету на платформі Research4Life усі співробітники установи мають змогу отримати доступ до вмісту платформи, звернувшись до бібліотеки для отримання інституційного логіну та паролю для входу, а також інструкції зі створення персонального облікового запису користувача платформи.

У разі наявності додаткових запитань щодо налаштування доступу до ресурсів слід звертатися до бібліотеки library@kntu.kr.ua


 
Web of Science (WoS) – це реферативна наукометрична база даних наукових публікацій , що пропонує доступ до бібліографічних даних наукових статей з престижних періодичних видань, книг та матеріалів наукових конференцій із зазначенням реальної цитованості цих матеріалів.
Web of Science дозволяє організовувати пошук за ключовими словами, за окремим автором і за організацією (університетом), підключаючи при цьому потужний апарат аналізу знайдених результатів. Результат пошуку за цими критеріями дозволяє оцінити загальну кількість публікацій, кількість цитувань, h-індекс та інші показники.
 
Доступ здійснюється як з локальної мережі університету за посиланням https://bit.ly/2zWp83z так і віддалено після реєстрації