Сучасна українська пісня.

Ні в якій іншій країні дерево народної поезії не дало таких величезних плодів,
ніде дух народу не виявився в піснях так жваво й правдиво, як в українців...
Справді, народ, який міг співати такі пісні і милуватися ними,
не міг стояти на низькому рівні освіти.

Ф. Боденштедт, німецький перекладач і упорядник, зб. «Поетична Україна» (Штутгарт, 1945)

     Пісня супроводжує український народ протягом усієї історії його існування. У часи розквіту та занепаду, під час важких випробувань війнами, бідністю, національного гніту народна пісня допомагала людям. У ній – пам'ять про визначних історичних діячів, про минуле, щирі почуття. У радісні хвилини життя – при народженні немовляти, хрещенні, весіллі, на будь-яке свято – пісня неодмінно лунала, зігріваючи душу та підіймаючи настрій. Пісня допомагала в праці та в дорозі. Мабуть, така співуча в нас українська душа.

     Є давня легенда, пов’язана з пісенністю українського народу. У ній розповідається про те, що Господь обдаровував усі землі світу багатствами, тож українській землі, яка постала перед ним останньою, не залишилося нічого, окрім народної пісні. Мабуть, ця легенда виникла в часи великих бід, що випали на долю нашого краю. Та пісня, пообіцяв Господь, допоможе людям пережити всі лиха та ще й нестиме радість та світло.

     В українських народних піснях живе вся історія нашого буття. У них і кохання, і побутове життя, і праця, і військова слава. Українські пісні надзвичайно мелодійні, щирі та прості. Вони нікого не залишають байдужими. Незважаючи на те, що багато з них народилися з болю, вони несуть світло та свято життя. У наших піснях немає жорстокості, агресії, навпаки – прагнення щастя, любові, добробуту, гумор, що найкраще характеризує національні риси нашого народу.

     29 березня, у читальній залі періодики, студентський клуб Центральноукраїнського національного технічного університету теж долучився до виконання сучасних українських пісень. Молоді виконанвці представили кавер-версії відомих українських гуртів, пісні яких не лишили нас байдужими, таких як - С.К.А.Й., О.Торвальд, Океан Ельзи, Лама, ТІК, Один в каноє, та співаків Н. Матвієнко та М. Яремчук.

     Радість від пісні дарували всім присутнім: В. Жалдак, А. Литвинюк, А. Безай, Б. Подхлібний, О. Вітошко, К. Сторожук, П. Котиш, Б. Завгородній, О. Красноноженко, керівник ВІА Антоненко А.А., керівник СМК Васильєва І.С.

2023 © Бібліотека КНТУ