Вiртуальнi виставкиШановні користувачі!

    Запрошуємо переглянути віртуальну книжкову виставку «Тваринництво – одна з провідних галузей сільського господарства».

    Важливим чинником забезпечення населення повноцінними продуктами харчування є ефективний розвиток галузі тваринництва. Тваринництво розглядається як стратегічно важлива галузь у загальній структурі сільськогосподарського виробництва, де його частка складає близько 50% у валовому виробництві.

Чекаємо на Вас!Шановні користувачі!

    Пропонуємо ознайомитись з віртуальною виставкою «Агропромисловий комплекс України».

    Сучасний агропромисловий комплекс є важливим сектором економіки України. Розвиток АПК України у сучасних умовах є важливим напрямом зростання конкурентоспроможності економіки країни. Пріоритетність агропромислового комплексу України і його провідних галузей дає можливість забезпечити населення продовольчими товарами, сировиною – промисловість, а зовнішню торгівлю – експортними товарам.Сьогодні ця галузь потребує державної підтримки та фінансування, проведення суттєвих реформ та залучення нових передових технологій ведення агробізнесу.

Чекаємо на Вас!
Віртуальна виставка

«Грунтознавство з основами геології та географії грунтів».

    Людина живе на планеті Земля, природа якої дає кисень, світло, тепло, воду. В земних надрах багато корисних порід і мінералів. Неоціненне значення має ґрунт. Він відіграв величезну роль у еволюції нашої планети й лишається найважливішою ланкою природи.

    Ґрунти України дуже різноманітні. Їх налічується близько тисячі видів. Закономірності географічного поширення ґрунтів є результатом складної взаємодії усіх чинників ґрунтоутворення. Для рівнинної території України характерне горизонтально-зональне (смугами) поширення ґрунтів: дерново-підзолисті, сірі лісові, чорноземи та каштанові.Віртуальна книжкова виставка до 30-річчя Незалежності України

«Історичні етапи становлення української державності»

    Чи потрібна Україні історія? А патріоти? Дивні запитання — звичайно потрібні. Тим більше, що ці поняття взаємозалежні, без них будь-який народ приречений на небуття.

    "Той, хто не знає свого минулого, немає майбутнього" — вічна істина. Без знання багатотисячолітнього досвіду людства неможливо зрозуміти сучасне, передбачити, а тим більше успішно будувати, майбутнє. Не випадково впродовж століть загарбники намагалися викорінювати зі свідомості українців найменші ознаки їхнього національного буття, передусім історію і рідну мову — ті головні компоненти, без яких, за словами О. Гончара, повноцінне існування нації — неможливе.Віртуальна виставка

«Незалежна і єдина наша Україна».

    30 років тому нездійснена мрія багатьох поколінь втілилася в життя: Ми стали вільною та незалежною Україною!

    Здавна українці боронили свої свободи та права, повсякчас стикаючись із зовнішнім опором та внутрішніми незгодами. У боротьбі народилася i загартувалася єдина нація сміливих та щирих людей, що живе у прекрасній країні!Віртуальна виставка

«ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ І РЕМОНТ АВТОМОБІЛІВ».

    Технічне обслуговування - це комплекс операцій, які спрямовані на підтримання автомобіля в справному та працездатному стані і проводяться в процесі експлуатації автомобіля.

    Мета технічного обслуговування і ремонту - підтримування дорожніх транспортних засобів у технічно справному стані та належному зовнішньому вигляді, забезпечення надійності, економічності, безпеки руху та екологічної безпеки.

    Пропонуємо переглянути віртуальну виставку Абонементу технічної літератури № 2.Віртуальна виставка-подорож «З Україною в серці.».

    День Незалежності України – головне державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді. В історії українського народу є події, які мають надзвичайне значення, вони не втратили своєї актуальності й по сьогоднішній день. Однією з таких подій є здобуття незалежності 1991 року.

    Пропонуємо віртуальну виставку-подорож «З Україною в серці», присвячену 30-ї річниці Дня Незалежності УкраїниВіртуальна виставка «Основи наукових досліджень».

    Наука – це вид людської діяльності, спрямований на здобуття нових знань про закони природи, суспільства і мислення. Результат цієї діяльності знання.

    До дня науки в читальному залі бібліотеки ЦНТУ підготовлено книжкову виставку. До уваги користувачів пропонуються підручники та навчальні посібники, що висвітлюють питання організації та методику науково-дослідницької діяльності. Для пошуку інших видань даної тематики радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогамиВіртуальна виставка «Розкриваємо фонд».

    А ми пропонуємо Вашій увазі четвертий випуск віртуальної виставки «Розкриваємо фонд», де ми продовжуємо знайомити з переліком журналів, які знаходяться у фонді читального залу періодики.Віртуальна книжкова виставка «Управління персоналом на підприємстві».

    Сучасний бізнес передусім базується на управлінні. Якщо люди – це основа виробництва, то управління ними відіграє головну роль в діяльності підприємства. Як організує керівник управління персоналом, так і буде працювати підприємство. Ефективне управління приведе до бажаних успіхів та до досягнення головної місії підприємства – це максимальне отримання прибутку

    Тому, висвітлення питань, пов’язаних з управлінням персоналу на сучасному ринковому рівні заслуговує уваги. Пропонуємо ознайомитись з матеріалом виставки "Управління персоналом на підприємстві".
Віртуальна книжкова виставка «Відновлення екосистем – завдання від ООН».

    ООН проголосила 2021-2030 роки Десятиліттям відновлення екосистем. Загальна мета Декади ООН по відновленню екосистем звучить наступним чином: запобігання, зупинка і повернення назад деградації екосистем у всьому світі. Ліси, луки, орні землі, водно-болотні угіддя, савани та інші наземні і прісноводні екосистеми, морські і прибережні екосистеми і навіть екосистеми в містах - всі вони в тій чи іншій мірі мають потребу в захисті і вимагають заходів по відновленню.«Система технологій харчових виробництв»

    Виробництво продуктів харчування своїм корінням виходить з глибини століть, і завжди було покликано задовольняти найважливішу для людини потребу в їжі. Це одна з найбільш древніх і великомасштабних галузей природокористування, яка створює високі і безперервно зростаючі навантаження на біосферу.

    Харчова промисловість України є високорозвинена галузь, що швидко розвивається і оснащується передовими технологіями та технікою.Машини для земляних робіт

    Земляні роботи є складовою частиною будівництва більшості інженерних споруд. Вони включають в себе: уривку котлованів, траншей і меліоративних каналів; зведення насипу, дамб; пристрій закритих проходок в грунті у вигляді шахт і тунелів під різні підземні споруди; буріння горизонтальних, похилих і вертикальних свердловин при бестраншейной прокладці трубопроводів під насипом і шосейних залізниць, для установки свайних опор в щільних грунтах, для закладки зарядів вибухових речовин при розробці грунтів вибухом і т. д. Пропонуємо ознайомитись з літературою на абонементі №2.
Дайджест "Ріки Кіровоградщини та їх екологічні проблеми"

    14 березняМіжнародний день річок (Day of Action for Rivers),що раніше мав назву Міжнародний день боротьби проти гребель, за річки, воду і життя (International Day of Action Against Damsand for Rivers, Waterand Life). Об’єднання зусиль людей в боротьбі проти гребель та захисту річкових екосистем є головною метою свята.Віртуальна книжкова виставка

Книги – ювіляри українських письменників 2021 року.

    Книги, як і люди, мають свій день народження. Звісно, не завжди є змога чітко визначити час написання літературного твору, але деякі дати нам чітко відомі. Перелік таких книг дуже великий. Ось деякі з відомих книг українських письменників, які святкуватимуть свій черговий ювілей 2021 року. Багато творів занесено до шкільних програм, їх знають та пам`ятають читачі.Цікава топоніміка

Топонімічні розвідки

Чи знаєте ви історію виникнення назви вашої вулиці, свого села чи міста, навколишніх річок і озер... Давайте спробуємо свої сили на найближчих топонімічних об'єктах, і ви побачите, скільки цікавих, захоплюючих історій пов'язано з ними. Ми спробували правильно пояснити ту чи іншу назву, розкрити її смислове значення і походження. Іноді джерела по-різному розкривають походження тих чи інших географічних назв. Враховуючи етимологічні розвідки, ми вибрали найбільш вірогідні.Віртуальна виставка "Холодне штампування"

Холодне штампування - це процес при якому формоутворення деталі здійснюється тиском в заздалегідь виготовленому спеціалізованому інструменті - штампі.Життя у світі, де є СНІД

У Всесвітній день боротьби зі СНІДом, ми пропонуємо віртуальну виставку.Україна в системі міжнародних економічних відносин

На сучасному етапі національна економіка переживає велику кризу. Виходом з такого становища може бути перехід до ринкової економіки з розширенням міжнародних економічних відносин. Україні потрібно більше розвивати свої міжнародні економічні відносини, тобто інтегрувати в світову господарську систему .Пропонуємо ознайомитись з віртуальною виставкою Україна в системі міжнародних економічних відносин.Вшанування жертв Голодомору

Пам'ять про Голодомор стала невід’ємною частиною національної пам’яті українського народу. Щороку в четверту суботу листопада українці запалюють свічки як символ пам’яті про вбитих голодом. Вшановуючи пам’ять жертв Голодомору, пропонуємо вашій увазі документальну та художню літературу, ознайомившись з якою, серце не стане боліти менше, та все ж таки знати означає пам`ятати.Мова – то серце народу: гине мова, гине і народ. Хто цурається своєї рідної мови, той у саме серце ранить свій народ.

Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам’ять, найцінніше надбання століть, мова – це ще й музика, мелодика, фарби буття, сучасна художня, інтелектуальна і мисленнєва діяльність народу.

О. Гончар

Для кожної людини її мова – найкраща, найзворушливіша. Це – загальновідома істина. Чи відчуваємо велике таїнство живого Слова, зокрема Рідного, Українського? Чи достатньо уважні ми до своєї мови? Мова – неоціненний скарб народу, найголовніший літопис його життя. Щоб оволодіти цим скарбом, людина мусить постійно докладати зусиль, усвідомлюючи, що існує складна наука рідної мови.

Стає престижно розмовляти вишуканою українською мовою, приходить розуміння того, що добре знання мови – важлива професіограма людей різних спеціальностей. Тож вслухаймося, друзі, в рідне Слово, плекаймо його, бережімо його!
Важливе значення в умовах економічної кризи усі країни приділяють продовольчій безпеці. "В сучасному світі є лише два справжніх види влади: влада нафти та влада продовольства. Причому влада продовольства ще більш могутня, ніж влада нафти". Ці слова належать колишньому міністру сільського господарства США ЕрлуБатцу, які були висловлені ще у 1975 році.

Запрошуємо переглянути віртуальну книжкову виставку «Розвиток сучасних моделей сільськогосподарських машин та знарядь – гарант продовольчої безпеки України» , яку підготували працівники абонементу №1 бібліотеки ЦНТУ.


Пропонуємо огляд періодичних видань до Дня Державного Прапора, а також деякі цікаві факти о прапорах інших країн.

В умовах національно-культурного відродження України, створення і розбудови правової держави та громадянського суспільства, важливим є формування вищого рівня правосвідомості та правової культури населення, знання своїх прав і чинного законодавства. Право – це загальнолюдська цінність, без якої не може існувати жодне цивілізоване суспільство. Охорона таких цінностей, як життя, власність, здоров’я - це найголовніше завдання правових норм. Знання своїх прав та обов'язків - ключ до успішного співіснування в суспільстві і життя загалом.

Віртуальна книжкова виставка на абонементі №1 «Іменем закону», інформує про світ правових відносин в Україні і світі.
Місією підприємства на сучасному етапі є насичення ринку своєю продукцією і отримання за рахунок цього прибутку. Щоб досягти місії, підприємство ставить перед собою певні цілі.

Для того, щоб правильно зробити вибір і успішно управляти діяльністю підприємства, необхідні знання з основ економіки підприємства. Пропонуємо ознайомитись з матеріалами, які допоможуть в ефективному управлінні підприємства.
Податкова система має відповідати економічній моделі розвитку країни, тому важливо дослідити сучасні виклики перед економікою країни та сформувати уявлення про напрямок реформування податкової системи.

Пропонуємо розглянути і дослідити податкову модель України, її відповідність соціально-економічним показникам в країні.

При гарячому об'ємному штампуванні формоутворення здійснюється примусовим перерозподілом металу нагрітої заготовки в штампі. Вільне протягом металу обмежується поверхнями порожнин штампів. Цей процес набув значного поширення у виробництві, тому що в порівнянні з вільною ковкою він дає можливість отримувати штамповані поковки з більш високими механічними властивостями і в 3-4 рази меншими допусками.
Підприємництво – це процес створення чогось нового, що має цінність; процес, що поглинає час і силу, передбачає прийняття на себе фінансової, моральної і соціальної відповідальності, процес, що приносить в результаті грошовий прибуток і особисте задоволення досягнутим.

Роберт ХізричШановні користувачі!

Університетська освіта як дисципліна, її мета? Навчити студента вчитися. Сформувати комплексне уявлення про майбутню спеціальність. Пояснити місце, завдання і послідовність навчального процесу в університеті. Ось і відповідь на поставлене питання.

Віртуальна книжкова виставка «Університетська освіта» допоможе вибрати навчальні посібники, методичні рекомендації тощо. Для успішного володіння навичками використання та навіть впливу на університетську інфраструктуру, допоможе студентові порівняно легко включатися в професійну діяльність та краще адаптуватися. Виставка стане у нагоді як студентам так і викладачам.Шановні користувачі!

Продовжуємо розкривати фонди бібліотеки. Запрошуємо вас ознайомитись з віртуальною виставкою «Геологія - наука майбутнього».

Незалежно від цін на нафту, газ, золото, свинець, боксити, торф, літій, бурштин, алмази і решту сировини, промисловість майбутнього буде потребувати висококласних фахівців-геологів. Завжди є потреба у інженерно-геологічних дослідженнях для будівництва доріг і мостів, хмарочосів і підземних паркінгів та метрополітенів. Постійно є і буде потреба у найцінніший корисній копалині на Землі – питній воді, і саме гідрогеологія якраз стануть у нагоді. Людству потрібні вулканологи, сейсмологи які дають прогнози і зберігають мільйони життів. Ну і окрім прикладного аспекту є і «чиста наука», яка допомагає нам зазирнути у далеке минуле нашої планети і зрозуміти як саме посеред безкрайнього холодного космосу функціонує складна планетарна система, яку ми називаємо своєю рідною домівкою.

Віртуальну виставку для вас підготувала бібліотекар читальної зали технічної літератури - Олена Нога.
Слово «етикет» походить від французького etiquette і означає «встановлений порядок поведінки де-небудь». Поняття «етикет» включає форму, манеру поведінки, правила чемності і ввічливості, прийняті в тому суспільстві, в якому кожний живе.

Чи потрібен етикет людині, яка від нього користь?

Пропонуємо до перегляду віртуальну виставку "Його величність етикет".
Сучасний розвиток інформації суспільства викликав необхідність упровадження автоматизованих систем та технологій в управління підприємствами. Інформаційні системи потрібні для ефективного управління всіма ресурсами, створення інформаційного середовища для управління її діяльністю. Пропонуємо ознайомитись з віртуальною виставкою «Інформаційні системи та технології в управлінні підприємства», яка стане користа широкому колу читачів.
Віртуальна книжкова виставка «Сучасна фізіологія рослин» містить інформацію щодо функціонування активності рослинних організмів і механізми процесів рослинних систем різних рівнів. На виставці представлена література для вивчення питань з ботаніки, екології, біохімії, біоінженерії, агрохімії та захисту навколишнього середовища.

Віртуальна виставка створена для ознайомлення викладачів, студентів та всіх бажаючих з книгами, які є в фонді бібліотеки і якими можна користуватися для вивчення предметів біо-, агро-, екологічного направлення. Використовувати в підготовці до практичних та лабораторних занять, при звітах під час проведення практик та при роботі з курсовими роботами. Переглятути паперові джерела, є можливість, у читальному залі № 1.


9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Наша бібліотека пропонує вам ознайомитися з віртуальною книжковою виставкою

МОВА - СПОВІДЬ НАРОДНА

ТЕХНОЛОГІЯ БУДІВЕЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА

Технологія будівельних процесів - прикладна наукова дисципліна, що охоплює знання про методи і режими виконання будівельних процесів.Читальний зал періодики продовжує рубрику «Розкриваємо фонд», де знайомить читачів з переліком журналів, які зберігаються в бібліотеці.Обладнання автоматизованого виробництва

Верстатобудування своєю продукцією забезпечує машинобудівні заводи засобами виробництва. Тому особливу увагу слід приділяти системному підходу, розробці єдиного стратегічного плану його розвитку для задоволення сучасних потреб машинобудування.Інтелектуальна діяльність - це творча діяльність, а творчість - це цілеспрямована розумова робота людини, результатом якої є щось якісно нове, що відрізняється неповторністю, оригінальністю, унікальністю. Чим вищий інтелектуальний потенціал індивідуума, тим цінніші результати його творчої діяльності - інтелектуальна власність.Тут моя історія живе. Кіровоградщина

Тисячоліття тому в родючій зоні нинішніх чорноземних степів, згодом збезлюднілих унаслідок систематичних татарських наскоків і названих істориками Диким полем, у долині річки Інгул – лівої притоки Південного Бугу – виникли перші поселення. Археологічні пам’ятки, знайдені на околицях Кропивницького і на території Кіровоградської області, свідчать про заселеність цього краю ще з глибокої давнини.

Життя пожвавилося з появою фортеці святої Єлисавети – укріпленого опорного пункту для боротьби з турками і татарами. Віртуальна книжкова виставка «Тут моя історія живе. Кіровоградщина» знайомить читача з книгами, путівниками та фотоальбомами, які дають змогу краще пізнати історію, культуру, природні умови, економіку та людей цього славного степового краю.Державна символіка – зовнішня атрибутика країни у формі знаків, символів, кольорів тощо, яка репрезентує національно-державницьку ідею.

Кожна держава має свої символи, за якими її відрізняють. Це Прапор, Герб і Гімн. Вони є національними символами. Такі три основні символи має й Україна. А стали вони символами зовсім не випадково, бо мають давню і цікаву історію. Пропонуємо віртуальну виставку «Державні символи України».Промислові роботи

Абонемент учбової технічної літератури пропонує віртуальну виставку «Промислові роботи». Рекомендуємо студентам для вивчення дисциплін з питань робототехніки.Ґрунтознавство та географія ґрунтів

Навчальні посібники Топольного В.П., доктора біологічних наук, професора Кіровоградського національного технічного університету«Розкриваємо фонд»«Ремонт машин та надійність сільськогосподарської техніки»«Українське козацтво»

Козацтво – дивовижне явище на всю світову історію. Українському козацтву належить найвидатніше місце в історичному розвитку України. Ми українці повинні перш за все пам’ятати: хто ми, звідкіля наші корені. Вашій увазі пропонуємо дослідження різних авторів за останні роки, цікавинки про історію, особливості розвитку та відновлення козацтва в сучасній Україні.«Національна економіка україни»

Зараз, коли Україна стала політичним чинником процесів інтеграції у Європі і світі, особливо зростає важливість глибокого вивчення проблем і тенденцій розвитку національної економіки України.«Євроінтеграція України»
Куточок європейської інформації

Євроінтеграція є головним і незмінним зовнішньополітичним пріоритетом України, а подальша розбудова та поглиблення взаємовідносин між Україною та ЄС здійснюється на принципах політичної асоціації та економічної інтеграції.

Запрошуємо Вас переглянути віртуальну виставку ’’Євроінтеграція України’’ та ознайомитись з інформацією про історію, завдання, структуру ЄС, напрями діяльності, а також про євроекономічну інтеграцію України.«СУТЬ ГРОШЕЙ, ЯК ЗАГАЛЬНОГО ЕКВІВАЛЕНТУ.»

Дізнатися про виникнення товарно-грошових відносин, грошові та кредитні ринки, теорію і практику грошей ви можете з книг, які представлені у віртуальній виставці.Пропонуємо до вашої уваги віртуальну виставку з актуального для нашої країни питання: "Енергозбереження - фундамент нашої незалежності".

Цілеспрямоване заощадження електричної енергії потребує як організаційного, практичного, так і наукового та інформаційного забезпечення, спрямованого на раціоналізацію використання енергетичних ресурсів.На допомогу у курсовому проектуванні: Теорія механізмів та машин.

Теорія механізмів і машин - наука, що вивчає методи структурного і динамічного аналізу і синтезу різних механізмів, механіку машин. Важливо підкреслити, що викладені в теорії механізмів і машин методи придатні для проектування будь-якого механізму і не залежать від його технічного призначення, а також фізичної природи робочого процесу машин.

Пропонуємо ознайомитись з книгами для вивчення цієї дисципліни.


День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.

Наша трагедія – це застереження для всіх націй світу. Не вивищуємо і не принижуємо свого горя. Слово співпереживання і скорботи кажемо кожній нації і, насамперед, тим, з якими спільно пройшли через усе комуністичне пекло. Наше серце – щире, любляче, небайдуже до вас. Станьте сьогодні поруч з нами.

З виступу Президента України В. А. Ющенка на Михайлівській площі у Києві 24 листопада 2007 року


Читальний зал періодики пропонує віртуальну виставку «Курити чи…жити?»


"Розумні" книги для молоді.

Життя як великий простір, неосяжна таємниця, завжди будувалося на певних цінностях. І сучасне молоде покоління має свої ідеали, свої переваги. Яким же книгам та авторам надає перевагу наш молодий читач?

Сьогодні цікаві книги для молоді – цілком звичайне явище. Важливо, щоб юнаки та дівчата бачили у книзі відображення своїх власних проблем та змогли, прочитавши її, розібратися з ними. Наша бібліотека пропонує такі книги нашим студентам у вигляді віртуальної виставки. У бібліотеці ЦНТУ ви можете безкоштовно почитати книгу, завітавши на абонемент художньої літератури.

Запропонована віртуальна виставка анотована та має гіперпосилання на повні тексти, а також доповнена цитатами з представлених творів. Нашим читачам запропонована зарубіжна художня література, перекладена українською та російською мовами. Бажаємо Вам приємного читання!

Ваша бібліотека )


Історія народу - джерело його майбуття

Чи потрібна Україні історія? А патріоти? Дивні запитання — звичайно потрібні. Тим більше, що ці поняття взаємозалежні, без них будь-який народ приречений на небуття. "Той, хто не знає свого минулого, немає майбутнього" — вічна істина.

Пропонуємо зануритися в історію становлення української державності, запрошуємо переглянути віртуальну виставку з підбіркою книг за даною темою.


Українська мова - то наш скарб!

Який колір має мова? Синій — скажете ви. Типова асоціація, бо чорнило, зазвичай, буває синім, ну, ще інколи чорним і червоним, наприклад, у вчителя. Проте це колір мовних знаків на папері. Я ж запитаю про мову взагалі, про всю систему. Якого кольору українська мова? А гінді? А грецька? Кожна мова має свій власний колір, форму, запах, звук, смак. Що довше вивчаєш мову, то краще її відчуваєш всім своїм єством.

Українська має біло-сіро-блакитний колір свіжовипраного полотна, на дотик — як невеличка хмарка, гладенька і пухнаста водночас, та невловима — як полонити повітря? Пахне вона спілими яблуками, смакує криничною водою, а звучить, як журавлиний крик.

Це відчуває кожна людина, бо вона живе не з мовою, а в мові, наче зернятко в середині плоду. Вона говорить мовою, думає мовою, чує мовою, вдихає її запах, відчуває її кінчиками пальців, бачить її перед собою щомиті свого життя і смакує її на своїх губах. Таку різноманітну у виявах і унікальну за суттю.

Пропонуємо Вам, шановні користувачі, долучитися до вивчення національної мови, або ж підвищити свою мовленєву культуру за допомогою нашої віртуальної книжкової виставки. Паперовий варіант книги можна переглянути та отримати у бібліотеці ЦНТУ.
Запрошуємо, адже ми працюємо для Вас! Ваша бібліотека) #LibraryCNTU


Конституція – Основний Закон Держави.

День Конституції України відзначається щорічно 28 червня і є офіційним державним святом. Прийняттям даного документа в 1996 році ознаменувався початком становлення і розвитку нової демократичної і незалежної країни.

Щиро вітаємо своїх користувачів, з цим значущим для держави святом, та пропонуємо, з його нагоди, переглянути віртуальну виставку, яку підготувала одна з наших колег!


Вишиванка - унікальний код твого краю.

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка. Про культуру вишивання та різновиди вишиванок детальніше можна переглянути тут"Пам’ять про війну нам книга оживляє…"

До Дня перемоги над нацизмом в Другій світовій війні присвячується:


До Дня довкілля присвячується: "Світ, який не повинен загинути!"

Природні ресурси є важливим елементом національного багатства країни як с погляду екології, так і генетики, соціології, економіки, медицини, етики, культури. Сьогодні потрібне впровадження екологічних принципів у природничо-наукове і гуманітарне знання; людину і природу варто розглядати в єдності цілісної системи «суспільство-природа».

Рекомендуємо переглянути або завантажити книжкову виставку, яку підготувала бібліотекар читального залу технічної літератури, Нога О.В.


Наукова школа доктора економічних наук, професора,
заслуженого діяча науки і техніки України Г.І. Башнянина.

Віртуальну виставку присвячено науковим творам завідувача кафедри економічної теорії, завідувача науково-дослідною лабораторією економічної оцінки Львівської комерційної Академії, доктора економічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України.

Пропонуємо переглянути або завантажити


Проектування деталей машин

Деталі машин - це курс, який вивчає методи, правила і норми проектування типових деталей машин.
Курс дисципліни деталі машин, а також курсове проектування деталей машин - це перший інженерний курс, якщо розглядати систему підготовки фахівців інженерно-технічної галузі.
Передбачені план і програма курсу зайвий раз підтверджують направлення даного предмета - розгляд основ розрахунку деталей на жорсткість і міцність. При цьому головне, чого навчається студент - правильно вибирати матеріали для певних деталей, вивчаючи правила конструювання, а також враховувати технології експлуатації машин.

Пропонуємо переглянути або завантажити


Наукові основи ведення зернового господарства

Ефективний розвиток агропромислового комплексу в нинішніх економічних умовах змушує вишукувати нові шляхи інтенсифікації продукції. Аграрна реформа, економічне зростання України пов’язані з широким використанням сучасних ресурсозберігаючих технологій, наукових досягнень та розробок, технічних новинок , які повинні забезпечувати виробництво конкурентоспроможної продукції рослинництва і тваринництва.

Пропонуємо переглянути віртуальну виставку, присвячену темі "Наукові основи ведення зернового господарства" для студентів-дипломників спец. «Агроінженерія» та «Галузеве машинобудування».


Українська культура: Історія та сучасність

Кожна культура творить світ як неповторний, однак і як незамкнений на собі, бо культури звертаються одна до одної, вступаючи в діалог.
Унікальний національний український космос, прагнучи зберегти свою самобутність вбирає в себе водночас і спраглу до нових розумінь європейську думку, і європейський художній хист, власним генієм відгукуючись на них.

Простежити етапи розвитку та проаналізувати стан сучасної української культури допоможе наша книжкова виставка на абонементі учбової літератури №1.


Технологія машинобудування.

До Вашої уваги підбірка книг напрямку "Технологія машинобудування" - галузь в науці i техніці, яка займається теоретичними дослідженнями, проектуванням та удосконаленням технологічних процесів виготовлення деталей машин, технологічного обладнання, оснащенням машинобудівних цехів та складанням виробів.

Віртуальна виставка пропонується до перегляду в першу чергу студентам технічних спеціальностей, фах яких пов'язаний з машинобудівництвом.


Облік і аудит

Читальна зала економічної літератури підготувала віртуальну виставку «Облік і аудит» на допомогу викладачам, студентам факультетів економічного спрямування, фахівцям, які займаються дослідженнями та вивченням у сфері обліку та аудиту. Запрошуємо до перегляду.


Спорт - здоровий спосіб життя!

Пропонуємо до Вашої уваги віртуальну виставку "Спорт - здоровий спосіб життя!"


Абонемент № 2 на допомогу студенту технічних спеціальностей «Проектування деталей машин»:Бібліотека ЦНТУ представляє огляд отриманих номерів, щомісячного науково-технічного і виробничого журналу "УПРОЧНЯЮЩИЕ ТЕХНОЛОГИИ И ПОКРЫТИЯ".
Журнал орієнтований на технологів, конструкторів, фахівців, що займаються виготовленням, ремонтом і відновленням машин, устаткування, які за родом своєї діяльності пов'язані з проблемами підвищення якості, надійності, ресурсу та конкурентоспроможності виробів. Журнал також може бути корисний викладачам, аспірантам, студентам вузів і науковцям.

У ньому публікується інформація про новітні методи зміцнення матеріалів і нанесення функціональних покриттів, удосконаленні існуючих технологій, перспективному обладнанні, контролі зміцнення, системах автоматизації, нормативно-технічні документи і багато іншого.

Переглянути Упрочняющие технологии и покрытия

2021 © Бібліотека КНТУ