Вiртуальнi виставкиДержавна символіка – зовнішня атрибутика країни у формі знаків, символів, кольорів тощо, яка репрезентує національно-державницьку ідею.

Кожна держава має свої символи, за якими її відрізняють. Це Прапор, Герб і Гімн. Вони є національними символами. Такі три основні символи має й Україна. А стали вони символами зовсім не випадково, бо мають давню і цікаву історію. Пропонуємо віртуальну виставку «Державні символи України».Промислові роботи

Абонемент учбової технічної літератури пропонує віртуальну виставку «Промислові роботи». Рекомендуємо студентам для вивчення дисциплін з питань робототехніки.Ґрунтознавство та географія ґрунтів

Навчальні посібники Топольного В.П., доктора біологічних наук, професора Кіровоградського національного технічного університету«Розкриваємо фонд»«Ремонт машин та надійність сільськогосподарської техніки»«Українське козацтво»

Козацтво – дивовижне явище на всю світову історію. Українському козацтву належить найвидатніше місце в історичному розвитку України. Ми українці повинні перш за все пам’ятати: хто ми, звідкіля наші корені. Вашій увазі пропонуємо дослідження різних авторів за останні роки, цікавинки про історію, особливості розвитку та відновлення козацтва в сучасній Україні.«Національна економіка україни»

Зараз, коли Україна стала політичним чинником процесів інтеграції у Європі і світі, особливо зростає важливість глибокого вивчення проблем і тенденцій розвитку національної економіки України.«Євроінтеграція України»
Куточок європейської інформації

Євроінтеграція є головним і незмінним зовнішньополітичним пріоритетом України, а подальша розбудова та поглиблення взаємовідносин між Україною та ЄС здійснюється на принципах політичної асоціації та економічної інтеграції.

Запрошуємо Вас переглянути віртуальну виставку ’’Євроінтеграція України’’ та ознайомитись з інформацією про історію, завдання, структуру ЄС, напрями діяльності, а також про євроекономічну інтеграцію України.«СУТЬ ГРОШЕЙ, ЯК ЗАГАЛЬНОГО ЕКВІВАЛЕНТУ.»

Дізнатися про виникнення товарно-грошових відносин, грошові та кредитні ринки, теорію і практику грошей ви можете з книг, які представлені у віртуальній виставці.Пропонуємо до вашої уваги віртуальну виставку з актуального для нашої країни питання: "Енергозбереження - фундамент нашої незалежності".

Цілеспрямоване заощадження електричної енергії потребує як організаційного, практичного, так і наукового та інформаційного забезпечення, спрямованого на раціоналізацію використання енергетичних ресурсів.На допомогу у курсовому проектуванні: Теорія механізмів та машин.

Теорія механізмів і машин - наука, що вивчає методи структурного і динамічного аналізу і синтезу різних механізмів, механіку машин. Важливо підкреслити, що викладені в теорії механізмів і машин методи придатні для проектування будь-якого механізму і не залежать від його технічного призначення, а також фізичної природи робочого процесу машин.

Пропонуємо ознайомитись з книгами для вивчення цієї дисципліни.


День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.

Наша трагедія – це застереження для всіх націй світу. Не вивищуємо і не принижуємо свого горя. Слово співпереживання і скорботи кажемо кожній нації і, насамперед, тим, з якими спільно пройшли через усе комуністичне пекло. Наше серце – щире, любляче, небайдуже до вас. Станьте сьогодні поруч з нами.

З виступу Президента України В. А. Ющенка на Михайлівській площі у Києві 24 листопада 2007 року


Читальний зал періодики пропонує віртуальну виставку «Курити чи…жити?»


"Розумні" книги для молоді.

Життя як великий простір, неосяжна таємниця, завжди будувалося на певних цінностях. І сучасне молоде покоління має свої ідеали, свої переваги. Яким же книгам та авторам надає перевагу наш молодий читач?

Сьогодні цікаві книги для молоді – цілком звичайне явище. Важливо, щоб юнаки та дівчата бачили у книзі відображення своїх власних проблем та змогли, прочитавши її, розібратися з ними. Наша бібліотека пропонує такі книги нашим студентам у вигляді віртуальної виставки. У бібліотеці ЦНТУ ви можете безкоштовно почитати книгу, завітавши на абонемент художньої літератури.

Запропонована віртуальна виставка анотована та має гіперпосилання на повні тексти, а також доповнена цитатами з представлених творів. Нашим читачам запропонована зарубіжна художня література, перекладена українською та російською мовами. Бажаємо Вам приємного читання!

Ваша бібліотека )


Історія народу - джерело його майбуття

Чи потрібна Україні історія? А патріоти? Дивні запитання — звичайно потрібні. Тим більше, що ці поняття взаємозалежні, без них будь-який народ приречений на небуття. "Той, хто не знає свого минулого, немає майбутнього" — вічна істина.

Пропонуємо зануритися в історію становлення української державності, запрошуємо переглянути віртуальну виставку з підбіркою книг за даною темою.


Українська мова - то наш скарб!

Який колір має мова? Синій — скажете ви. Типова асоціація, бо чорнило, зазвичай, буває синім, ну, ще інколи чорним і червоним, наприклад, у вчителя. Проте це колір мовних знаків на папері. Я ж запитаю про мову взагалі, про всю систему. Якого кольору українська мова? А гінді? А грецька? Кожна мова має свій власний колір, форму, запах, звук, смак. Що довше вивчаєш мову, то краще її відчуваєш всім своїм єством.

Українська має біло-сіро-блакитний колір свіжовипраного полотна, на дотик — як невеличка хмарка, гладенька і пухнаста водночас, та невловима — як полонити повітря? Пахне вона спілими яблуками, смакує криничною водою, а звучить, як журавлиний крик.

Це відчуває кожна людина, бо вона живе не з мовою, а в мові, наче зернятко в середині плоду. Вона говорить мовою, думає мовою, чує мовою, вдихає її запах, відчуває її кінчиками пальців, бачить її перед собою щомиті свого життя і смакує її на своїх губах. Таку різноманітну у виявах і унікальну за суттю.

Пропонуємо Вам, шановні користувачі, долучитися до вивчення національної мови, або ж підвищити свою мовленєву культуру за допомогою нашої віртуальної книжкової виставки. Паперовий варіант книги можна переглянути та отримати у бібліотеці ЦНТУ.
Запрошуємо, адже ми працюємо для Вас! Ваша бібліотека) #LibraryCNTU


Конституція – Основний Закон Держави.

День Конституції України відзначається щорічно 28 червня і є офіційним державним святом. Прийняттям даного документа в 1996 році ознаменувався початком становлення і розвитку нової демократичної і незалежної країни.

Щиро вітаємо своїх користувачів, з цим значущим для держави святом, та пропонуємо, з його нагоди, переглянути віртуальну виставку, яку підготувала одна з наших колег!


Вишиванка - унікальний код твого краю.

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка. Про культуру вишивання та різновиди вишиванок детальніше можна переглянути тут"Пам’ять про війну нам книга оживляє…"

До Дня перемоги над нацизмом в Другій світовій війні присвячується:


До Дня довкілля присвячується: "Світ, який не повинен загинути!"

Природні ресурси є важливим елементом національного багатства країни як с погляду екології, так і генетики, соціології, економіки, медицини, етики, культури. Сьогодні потрібне впровадження екологічних принципів у природничо-наукове і гуманітарне знання; людину і природу варто розглядати в єдності цілісної системи «суспільство-природа».

Рекомендуємо переглянути або завантажити книжкову виставку, яку підготувала бібліотекар читального залу технічної літератури, Нога О.В.


Наукова школа доктора економічних наук, професора,
заслуженого діяча науки і техніки України Г.І. Башнянина.

Віртуальну виставку присвячено науковим творам завідувача кафедри економічної теорії, завідувача науково-дослідною лабораторією економічної оцінки Львівської комерційної Академії, доктора економічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України.

Пропонуємо переглянути або завантажити


Проектування деталей машин

Деталі машин - це курс, який вивчає методи, правила і норми проектування типових деталей машин.
Курс дисципліни деталі машин, а також курсове проектування деталей машин - це перший інженерний курс, якщо розглядати систему підготовки фахівців інженерно-технічної галузі.
Передбачені план і програма курсу зайвий раз підтверджують направлення даного предмета - розгляд основ розрахунку деталей на жорсткість і міцність. При цьому головне, чого навчається студент - правильно вибирати матеріали для певних деталей, вивчаючи правила конструювання, а також враховувати технології експлуатації машин.

Пропонуємо переглянути або завантажити


Наукові основи ведення зернового господарства

Ефективний розвиток агропромислового комплексу в нинішніх економічних умовах змушує вишукувати нові шляхи інтенсифікації продукції. Аграрна реформа, економічне зростання України пов’язані з широким використанням сучасних ресурсозберігаючих технологій, наукових досягнень та розробок, технічних новинок , які повинні забезпечувати виробництво конкурентоспроможної продукції рослинництва і тваринництва.

Пропонуємо переглянути віртуальну виставку, присвячену темі "Наукові основи ведення зернового господарства" для студентів-дипломників спец. «Агроінженерія» та «Галузеве машинобудування».


Українська культура: Історія та сучасність

Кожна культура творить світ як неповторний, однак і як незамкнений на собі, бо культури звертаються одна до одної, вступаючи в діалог.
Унікальний національний український космос, прагнучи зберегти свою самобутність вбирає в себе водночас і спраглу до нових розумінь європейську думку, і європейський художній хист, власним генієм відгукуючись на них.

Простежити етапи розвитку та проаналізувати стан сучасної української культури допоможе наша книжкова виставка на абонементі учбової літератури №1.


Технологія машинобудування.

До Вашої уваги підбірка книг напрямку "Технологія машинобудування" - галузь в науці i техніці, яка займається теоретичними дослідженнями, проектуванням та удосконаленням технологічних процесів виготовлення деталей машин, технологічного обладнання, оснащенням машинобудівних цехів та складанням виробів.

Віртуальна виставка пропонується до перегляду в першу чергу студентам технічних спеціальностей, фах яких пов'язаний з машинобудівництвом.


Облік і аудит

Читальна зала економічної літератури підготувала віртуальну виставку «Облік і аудит» на допомогу викладачам, студентам факультетів економічного спрямування, фахівцям, які займаються дослідженнями та вивченням у сфері обліку та аудиту. Запрошуємо до перегляду.


Спорт - здоровий спосіб життя!

Пропонуємо до Вашої уваги віртуальну виставку "Спорт - здоровий спосіб життя!"


Абонемент № 2 на допомогу студенту технічних спеціальностей «Проектування деталей машин»:Бібліотека КНТУ представляє огляд отриманих номерів, щомісячного науково-технічного і виробничого журналу "УПРОЧНЯЮЩИЕ ТЕХНОЛОГИИ И ПОКРЫТИЯ".
Журнал орієнтований на технологів, конструкторів, фахівців, що займаються виготовленням, ремонтом і відновленням машин, устаткування, які за родом своєї діяльності пов'язані з проблемами підвищення якості, надійності, ресурсу та конкурентоспроможності виробів. Журнал також може бути корисний викладачам, аспірантам, студентам вузів і науковцям.

У ньому публікується інформація про новітні методи зміцнення матеріалів і нанесення функціональних покриттів, удосконаленні існуючих технологій, перспективному обладнанні, контролі зміцнення, системах автоматизації, нормативно-технічні документи і багато іншого.

Переглянути Упрочняющие технологии и покрытия

2019 © Бібліотека КНТУ