Бібліотеки ВНЗ: еволюція розвитку

        29 вересня 2016 року в бібліотеці Кіровоградського національного технічного університету, напередодні професійного свята «Всеукраїнського дня бібліотек», відбулася науково-практична конференція методичного об`єднання бібліотек ВНЗ м. Кропивницького «Бібліотеки ВНЗ: еволюція розвитку».
       Запрошення на конференцію отримали бібліотекарі та бібліографи бібліотек вищих навчальних закладів, а саме: бібліотека КДПУ ім. Володимира Винниченка, бібліотека Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету та бібліотека Кіровоградського машинобудівного коледжу КНТУ. Тема конференції обрана не випадково, адже бібліотеки переживають час трансформації та змін.
       Питання, які розглядались під час науково-практичної конференції, є актуальними для всіх учасників. Презентації, доповіді та обмін досвідом роботи зробили конференцію змістовною та цікавою. Доповідачі та гості заходу продемонстрували готовність до змін та показали себе професіоналами своєї справи.

        Учасникам конференції були представлені наступні презентації:

        Директор бібліотеки КДПУ ім. В. Винниченко Шульга Ольга Антонівна виступила з презентацією «Слідами етики завтрашнього дня» та розповіла про урочисте відкриття бібліотеки Бернгарда Штільфріда. В Україні, за ініціативи доктора Штільфріда, було засновано 4 австрійські бібліотеки: у Львові, Чернівцях, Києві та Харкові. Пані Ольга наголосила, що перший крок на шляху до відкриття Австрійської бібліотеки в Кіровограді зробив саме доктор Бернгард Штільфрід, передавши факультету іноземних мов від імені «Кооперації Австрія» ще за свого життя близько тисячі примірників навчально-методичної та художньо-публіцистичної літератури. А його приватна бібліотека з понад 2600 томами, передана після його смерті родиною ШТІЛЬФРІД у 2015 році в бібліотеку КДПУ ім. В. Винниченка, стала другим вагомим кроком на цьому шляху. Наші колеги запрошують всіх бажаючих долучитись до австрійської культури та вдосконалити знання німецької мови, відвідавши Австрійську бібліотеку, яка розташована в філологічному залі бібліотеки КДПУ ім. В. Винниченка.

        Наступний доповідач - Омельченко Тетяна Вікторівна, зав. відділом ІТ та комп’ютерного забезпечення бібліотеки КДПУ, презентувала досягнення університетського репозитарія: «Інституційний репозитарій eKSPUIR - як засіб наукової комунікації», наголосила, що, завдяки реєстрації університетського репозитарію в світових пошукових базах та харвестерах, які накопичують та індексують дані, внесені в репозитарій, рейтинги ВНЗ значно покращуються, WEB-присутність університету в світовій мережі Інтернет підвищується. Робота бібліотеки КДПУ ім. В. Винниченка над наповненням репозитарію ведеться активно, про що свідчать результати, представлені на конференції.

        Традиційні, але такі необхідні ,бібліотечні процеси, були висвітлені у доповіді Лук`янчук Світлани Геннадіївни, зав. відділом обліку та наукової обробки літератури бібліотеки КНТУ - «Книгозабезпеченність навчального процесу. Підходи до питання в сучасних умовах». На розсуд присутніх фахівців з бібліотечної справи пані Світлана презентувала роботу свого відділу та технічні нововведення, а саме: поєднання вже існуючої АБІС «Ірбіс» з програмним продуктом Microsoft Access, яка допомогла вирішити питання з обчисленнями у книгозабезпеченні бібліотеки КНТУ.

        Культурно-масову роботу, яку веде бібліотека КНТУ, представила Карих Оксана Борисівна, бібліотекар І категорії.

        Найдьонова Олена Олександрівна, зав. інформаційно-бібліографічного відділом, презентувала учасникам конференції можливості поповнення власних бібліотечних ресурсів за допомогою «Відкритих освітніх ресурсів» та розповіла про основні принципи Відкритої освіти, рух якої підтримується світовою академічною спільнотою та кращими університетами світу.

        Директор бібліотеки КНТУ Євміна Вікторія Вікторівна виступила з доповіддю-презентацією «Бібліотека ВНЗ як фактор впливу на рейтинги університету». Презентація пані Вікторії, докладно продемонструвала роботу, яку веде бібліотека КНТУ разом зі структурними підрозділами та кафедрами університету, що дало змогу значно покращити рейтинги ВНЗ в Webometrics .        Науково-практична конференція пройшла у дружній обстановці та плідній співпраці завдяки всім учасникам та гостям заходу.

 Підготувала статтю Найдьонова О.О.
зав. інформаційно-біліографічним відділом.


2021 © Бібліотека КНТУ