Абонемент художньої літератури
та інформаційно-бібліографічний відділ бібліотеки ЦНТУ
представляє віртуальну книжкову виставку «Бібліотека жахів»
Наближається одне із найбільш страшних свят, а саме Хеловін.
Світ його святкує у ніч із 31 жовтня на 1 листопада. Що цікаво, кожна держава це робить по-різному. Традиція святкувати свято Хеловіна зародилася ще за часів царя Гороха.
Так, наприклад, у Німеччині люди свято не уявляють без замка Франкенштейна. Саме тут відбуваються найбільш масові гуляння. Людям хочеться побачити нечисть, і саме для того в останній день жовтня в замок з'їжджаються тисячі людей. За повір'ями, саме в переддень Дня Всіх Святих привид господаря цього замку, розташованого в Дармштадті, з'являється на даху будівлі. Всі приїжджають переодягаються в «страшні» і «жахливі» костюми. Ааааааааа!!!
В Іспанії все по-іншому. Тут свято відзначають не один, а цілих три дні. Ви спитаєте чому так? Традиція - більше нічого додати. До того ж і називається тут свято по-своєму - Ель Діа де лос Муертос (День мертвих). Іспанці вірять, що в ці дні всі покійні повертаються на землю. Крім Іспанії, таке повір'я і, відповідно, подібні традиції святкування і у всіх іспаномовних країнах Латинської Америки.
У Великобританії, як таких традицій нема, тому в останній день жовтня головне їхнє заняття - виготовлення ліхтарів з гарбузів. Як і в багатьох інших європейських країнах на території яких знаходяться старовинні замки, у Великобританії є місце масового паломництва в дні Хеловіна - це форт Емхест в місті Четем. Саме тут, традиційно організовується спеціальне дійство зі спуском в підземні лабіринти замку. При цьому організатори придумують спеціальні «сюрпризи» для більшого залякування туристів, а також продумують спеціальний музичний супровід до прогулянки.
Де, де, а у США і Канаді якраз є найкращі традиції святкування цього свята. Саме звідси поширилися гарбузові ліхтарі і дитяче «колядування», коли маленькі хлопці ходять по домівках і погрожують що-небудь зламати, якщо господар не дасть їм цукерок або інших солодощів. Для Північної Америки Хеловін - це день маскарадів, карнавалів, тому костюми і особливо маски тут продумують заздалегідь. Свято в США і Канаді настільки популярне, що місцева влада завжди до кінця листопада прикрашає у відповідному стилі вулиці.
У Китаї, тут свято Хеловіна називається Днем поминання предків. Звичайно, було б дивно чекати тут появи американських гарбузових ліхтарів та інших традицій «з Заходу», але все ж свічки і ліхтарі - невід'ємний атрибут китайського Хеловіна. Разом з їжею і водою вони ставляться перед фотографіями покійних предків. Навіщо це все? Найбільший народ світу таким чином вірить, що їх предки подорожують, у тому числі заходять у свій старий будинок. Ліхтар потрібен для освітлення дороги, їжа з водою - щоб «підживитися». А ввечері китайці допомагають духам предків дістатися назад, на небеса, виготовляючи для цього спеціальні паперові човни, які до вечора слід спалити. Саме з димом від цього вогню предки і зможуть повернутися назад.
Щодо України, то тут все проходить доволі скромно. Що у нас є популярним так це вечірки у цей день. Люди збираються на різних диско, де приходять у костюмах. Особливо кмітливі все-таки ходять по сусідах у масках з цукерками. (Стаття написана за матеріалами http://vorobus.com)
Свято Хеловіну у нашому універі, це театралізоване дійство! Студентська молодь у цей день перетворюється на відьом та упирів, вампірів та зомбі. Вони танцюють відьомські танці та «лякають» всіх хто трапляється на їх шляху. Але і сама «нечисть» у нас завзята, тому що влаштовує ярмарок на якому пропонують придбати випічку власного виготовлення, цукерки, фрукти та сувеніри виготовлені власноруч із тематикою свята. Бібліотека активно готується до святкування Хеловіну, тематичні інсталяції, кінозал для перегляду фільмів жахів та книжкові виставки з бібліотеки жахів.