Вiдкритi науковi ресурси.



До уваги вчених ЗВО, наукових установ, аспірантів, студентів, а також бажаючих використовувати електронні бази даних EBSCO.


Майже 200 закладів вищої освіти та наукових установ можуть використовувати безкоштовний доступ до 12 повнотекстових електронних баз даних платформи EBSCO з жовтня до кінця грудня 2021 року. Пропонує вам скористатись тестовим доступом до мультидисциплінарної бази даних EBSCO у локальній мережі нашого університету. База включає понад 2000 назв журналів, більшість з яких є реферованими в галузях бізнесу, економіки, історії, STEM (науки, техніки, медицини) та права. Пряме посилання на бази даних EBSCO: https://search.ebscohost.com/

Дізнатись докладніше про бази даних EBSCO, тисни "Детальніше"!




    Центральноукраїнський Національний технічний університет отримав доступ до ScienceDirect eBooks, провідної колекції наукових електронних книг від Elsevier.

    За передплатою Міністерства, що діє з 1 січня 2021 р. до 31 грудня 2021 р., ScienceDirect дає змогу українським викладачам, дослідникам та студентам отримати нові знання із понад 35 000 міждисциплінарних книг, що містять досвід 47 000 авторів, від нашої першої книги, опублікованої в 1896 році, та до найновіших назв.

    Протягом 2021 року Elsevier буде проводити віртуальні тренінги - в режимі реального часу з доступом до записів - щоб допомогти вам навчитися інтегрувати ScienceDirect у свій робочий дослідницький процес та з широкого кола інших тем:

  • Поради щодо ефективного та продуктивного використання ScienceDirect
  • Як опублікувати книгу з Elsevier
  • Літня академія ScienceDirect

    Ви можете дізнатись більше про заходи, розроблені спеціально для України, включно з тренінгами, семінарами та конференціями, з розділу порталу Online Training Hub for Central and Eastern Europe (Події та тренінги).


    Центральноукраїнський національний технічний університет безкоштовно отримав доступ до повнотекстових публікацій відомого міжнародного видавництва Springer Nature

    Передплату за кошти держбюджету забезпечило Міністерство освіти і науки через Державну науково-технічну бібліотеку (ДНТБ). Підключення стартувало 3 січня 2020 року. Запит на реєстрацію треба подавати з IP-адреси, яка прив’язана до вищого навчального закладу.


Відкрито доступ до міжнародних наукових БД

Міністерство освіти і науки України провело ще один цикл передплати за кошти бюджету доступу до міжнародних наукових баз даних. У грудні 2018 року, Центральноукраїнському національному технічному університету, відкрито доступ до наукометричної універсальної реферативної бази даних SCOPUS видавництва Elsevier та до однієї із найбільших наукометричних баз даних Web of Science.


З 1 листопада 2017 року наукова спільнота області має можливість користуватися ресурсами Scopus у бібліотеці Центральноукраїнського національного технічного університету.

Наказом МОН України № 1286 від 19.09.2017 року “Про надання доступу вищим навчальним закладам і науковим установам, що знаходяться у сфері управління Міністерства освіти і науки України, до електронних наукових баз даних” затверджено перелік ВНЗ, яким за кошти держбюджету надається доступ до міжнародних електронних наукових баз даних Scopus і Web of Science!

Після проведення конкурсного відбору, надано можливість безкоштовного користування науковою базою даних Scopus тільки 68 вищим навчальним закладам та науковим установам України і Центральноукраїнський національний технічний університет теж входить до цього переліку ВНЗ.

Scopus – найбільша у світі реферативна база даних і наукометрична платформа, яка була створена в 2004 р. видавничою корпорацією Elsevier.

Ресурс індексує понад 21 500 рецензованих наукових журналів (близько 60 млн. записів) різних галузей знань – природничих наук, математики, інженерії, технології, охорони здоров’я та медицини, соціальних і гуманітарних наук, а також 130 000 книг. Вищезазначена платформа відстежує відомості про цитування та розраховує різноманітні дослідницькі метрики.

Доступ до цієї найавторитетнішої міжнародної електронної наукової бази даних – це можливість стежити за міжнародними науковими дослідженнями, отримувати актуальну та якісну інформацію зі своєї тематики, співпрацювати з іноземними партнерами, отримувати відомості щодо цитованості.

Отже, з 1 листопада 2017 року наукова спільнота області матиме можливість користуватися ресурсами Scopus у бібліотеці Центральноукраїнського національного технічного університету, запрошуємо!

Викладачі ж та студенти ЦНТУ, зможуть це зробити безпосередньо з будь-якого персонального комп’ютера, який підключений до локальної мережі університету, або, використовуючи Wi-Fi зони ВНЗ (для смартфонів, планшетів, ноутбуків тощо).

Докладну інформацію по користуванню базою даних Scopus, ви можете отримати перейшовши за посиланням: Центр підтримки Scopus.

Інформацію по користуванню пошуковими сервісами Scopus, також можна переглянути у відеоінструкціях: "Учбові інструкці Scopus"

2024 © Бібліотека КНТУ