Вiдкритi науковi ресурси.


З 1 листопада 2017 року наукова спільнота області має можливість користуватися ресурсами Scopus у бібліотеці Центральноукраїнського національного технічного університету.

     Наказом МОН України № 1286 від 19.09.2017 року “Про надання доступу вищим навчальним закладам і науковим установам, що знаходяться у сфері управління Міністерства освіти і науки України, до електронних наукових баз даних” затверджено перелік ВНЗ, яким за кошти держбюджету надається доступ до міжнародних електронних наукових баз даних Scopus і Web of Science!

     Після проведення конкурсного відбору, надано можливість безкоштовного користування науковою базою даних Scopus тільки 68 вищим навчальним закладам та науковим установам України і Центральноукраїнський національний технічний університет теж входить до цього переліку ВНЗ.

     Scopus – найбільша у світі реферативна база даних і наукометрична платформа, яка була створена в 2004 р. видавничою корпорацією Elsevier.

     Ресурс індексує понад 21 500 рецензованих наукових журналів (близько 60 млн. записів) різних галузей знань – природничих наук, математики, інженерії, технології, охорони здоров’я та медицини, соціальних і гуманітарних наук, а також 130 000 книг. Вищезазначена платформа відстежує відомості про цитування та розраховує різноманітні дослідницькі метрики.

     Доступ до цієї найавторитетнішої міжнародної електронної наукової бази даних – це можливість стежити за міжнародними науковими дослідженнями, отримувати актуальну та якісну інформацію зі своєї тематики, співпрацювати з іноземними партнерами, отримувати відомості щодо цитованості.

     Отже, з 1 листопада 2017 року наукова спільнота області матиме можливість користуватися ресурсами Scopus у бібліотеці Центральноукраїнського національного технічного університету, запрошуємо!

     Викладачі ж та студенти ЦНТУ, зможуть це зробити безпосередньо з будь-якого персонального комп’ютера, який підключений до локальної мережі університету, або, використовуючи Wi-Fi зони ВНЗ (для смартфонів, планшетів, ноутбуків тощо).

     Докладну інформацію по користуванню базою даних Scopus, ви можете отримати перейшовши за посиланням: Центр підтримки Scopus.

     Інформацію по користуванню пошуковими сервісами Scopus, також можна переглянути у відеоінструкціях: "Учбові інструкці Scopus"


Нагадуємо, що Центральноукраїнський національний технічний університет має тестовий доступ до БД BioOne, в якій представлені наукові досягнення в біології, екології та науках про навколишнє середовище.

БД BioOne включає близько 160 назв журналів 123 видавництв, більше 85000 повнотекстових статей по рослинництву, ботаніці, біології, біохімії, молекулярній біології, мікробіології, біофізики, біології клітини, радіології, ядерної медицини та ін.

     Глибина архівів для всіх журналів - не менше 2 років. Для деяких журналів є архіви з 2000 р.

     Доступ до ресурсу за посиланням - www.bioone.org.

2019 © Бібліотека КНТУ