Halloween - свято містики та жахів : історія та сучасність

     Хеллоуін - свято відносно нове для українців, але цікаве та унікальне. Корінням воно походить з кельтських татарських племен, що мешкають на території сучасної Великобританії та північної Франції.

     Відповідно до вірувань племен, які розділяли календарний рік на зимову та літню частини, протягом всього зимового періоду Бог сонця знаходився в полоні у Соуїна, який був властеліном смертних та князем тьми.

     За древнім віруванням, у ніч на 1 листопада відкриті двері в потусторонні світи, і мешканці пекла мають змогу потрапляти на землю. Тоді-то кельтські племена і влаштували фестиваль Соуін - активно запалюючи вогнища, і щоб задобрити злих духів, приносили їм жертви.

 Тим паче, початок нашої епохи ознаменувався захопленням Кельтської землі римлянами, які принесли з собою нові традиції.

 Тим не менш, вже в IX столітті, після розповсюдження християнства на Британській території, відбулося змішування древніх традицій з святом "Всіх Святих" (католичним Днем всіх святих). Тоді ж через деякий час свято стало називатися Halloween (Хеллоуін)

 Детальнішу інформацію, звідки ж пішла традиція святкувати Хеловін, і чому ніч на 1 листопада вважають найстрашнішою в році, у формі лонгріду підготували наші бібліотекарі!
Пропонуємо переглянути!

2023 © Бібліотека КНТУ